سری بازی‌های Call of Duty: Modern Warfare، رنگ و بوی تازه‌ای به سبک شوتر اول شخص دادند و آن را متحول کردند. علاوه‌براین، استودیو بازی‌سازی اکتیویژن را به موفقیت‌های بی‌شماری رساندند و نام کالاف دیوتی را بر سر زبان‌ها انداختند. در طی این سال‌ها نیز اکتیویژن به بازسازی دو نسخۀ اول این سری پرداخت و آنها را به بازار عرضه کرد؛ اما در حالی که مردم انتظار بازسازی یا همان ریمستر کالاف دیوتی مدرن وارفار ۳ را می‌کشند، به‌نظر می‌رسد که اکتیویژن برنامه‌ای برای ساخت آن ندارد. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


بدون‌شک اگر بخواهیم به محبوب‌ترین سری بازی کالاف دیوتی اشاره کنیم، کالاف دیوتی مدرن وارفار انتخاب ما خواهد بود. این سری بازی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در سه نسخه به بازار عرضه شد و طرفداران بی‌شماری را در سرتاسر دنیا پیدا کرد.

اکتیویژن همیشه از سری مدرن وارفار حمایت کرده و با بازسازی دو نسخۀ اول و ساخت ریبوتی از آن، پشتیبانی خود را از آن حفظ کرده است. طرفداران نیز بسیار از این روند راضی بوده‌اند و در حال حاضر، انتظار ریمستر نسخۀ سوم را می‌کشند.

سه‌گانهٔ کالاف دیوتی مدرن وارفار
سه‌گانهٔ کالاف دیوتی مدرن وارفار

ریمستر کالاف دیوتی مدرن وارفار ۳ در چه وضعیتی قرار دارد؟

در طی ماه‌های گذشته، شایعات بسیاری در رابطه با ساخت ریمستر Call o Duty: Modern Warfare 3 به گوش می‌رسید و رسانه‌ها اعتقاد داشتند که اکتیویژن آن را در دست ساخت قرار داده است. علاوه‌براین، موفقیت‌های بسیار زیاد ریمستر دو نسخۀ قبلی، باور کردن این شایعات را منطقی‌تر می‌کرد؛ اما حالا تمام این شایعات توسط اکتیویژن تکذیب شده‌اند و به‌نظر می‌آید که فعلاً نمی‌توانیم منتظر عرضۀ این بازی باشیم.

سخنگوی اکتیویژن دربارۀ ریمستر کالاف دیوتی مدرن وارفار ۳ این‌چنین می‌گوید:

«در حال‌حاضر هیچ ریمستری از کمپین داستانی یا بخش چندنفرۀ بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 در دست ساخت نیست.»

احتمالاً دلیل اصلی این اتفاق، تمرکز اکتیویژن بر پشتیبانی از کالاف دیوتی وارزون و توسعۀ Call of Duty: Vanguard که بازی جدید داستانی این مجموعه به حساب می‌آید، باشد.


جمع‌بندی

روندی که اکتیویژن و سایر استودیوهای بازی‌سازی در پیش گرفته‌اند، می‌تواند زیان‌های بسیاری به دنیای ویدیوگیم برساند؛ چراکه اکثر آنها تمرکز خود را بر روی بازی‌های سرویس محور آنلاین قرار داده‌اند و کمتر به ساخت بازی‌های بزرگ آفلاین اهمیت می‌دهند. چیزی که اگر گسترده‌تر شود، می‌تواند ارزش و خلاقیت‌های این صنعت را به نابودی کامل برساند.

بازی Call of Duty: Vanguard
بازی Call of Duty: Vanguard

اکتیویژن در حال حاضر به پشتیبانی کامل از کالاف دیوتی وارزون بر روی تمام پلتفرم‌ها (به‌جز نینتندو سوییچ و موبایل) می‌پردازد و این‌طور که به‌نظر می‌آید، در حال کار بر روی نسخۀ موبایلی آن است. علاوه‌بر این، توسعۀ بازی Call of Duty: Vanguard نیز در جریان است. داستان این بازی روایتگر اتفاقاتی در جنگ جهانی دوم است و احتمالاً اواخر سال ۲۰۲۱ برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی مایکروسافت و سونی و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد.

منبع: GAMESPOT

دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ سری بازی‌های کالاف دیوتی مدرن وارفر چیه؟ بازیشون کردی؟
  • به‌نظرت سیاست‌های جدیدی که استودیوهای بازی‌سازی در پیش گرفتن چه تاثیری روی این صنعت می‌ذاره؟
  • نظرت دربارۀ مطالب ویدیوگیم اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

چرا همۀ ما باید کتاب تئوری انتخاب رو بخوانیم؟
خانۀ انگیزشی! – داستان کوتاهی از خانه سالمندان
رافائل واران به منچستر یونایتد پیوست – شیاطین سرخ و جذب یک ستارۀ دیگر
منتشر شدن ویدیو و تصاویری از محیط متنوع بازی Forza Horizon 5
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.