کارآموزی در آزمایشگاهی دورافتاده، شاید بهترین ایده برای گذراندن تابستان نباشد. کشیدن اهرمی با علامت خطر مرگ نیز برای اینکه ببینید درون آزمایشگاه چه خبر است، احتمالاً باز هم ایدۀ خوبی نبوده است؛ اما حالا، زمان افسوس خوردن نیست. چراکه سریعاً باید از دست زامبی‌های آدم‌خوار، فرار کنید. با ما در اسمارتین همراه باشید تا در این قسمت از تد تاک فارسی، به حل معمای پل بپردازیم.


تماشای ویدیو در آپارات اسمارتین

همراه شما، یک نظافتچی، یک دستیار آزمایشگاه و یک پروفسور پیر نیز هست. شما به عنوان سرگروه این تیم فرار، انتخاب شده‌اید. با این حال، تنها یک راه ایمن برای فرار وجود دارد؛ آن هم این است که باید از روی پل طنابی قدیمی که روی پرتگاه عمیقی بسته شده است، رد شوید. شما می‌توانید در یک دقیقه، این فاصله را طی کنید. در حالی که دستیار آزمایشگاه، این فاصله را در دو دقیقه طی می‌کند. نظافتچی کمی آهسته‌تر حرکت می‌کند و به پنج دقیقه نیاز دارد. در آخر، پروفسور پیر نیز به ده دقیقۀ کامل برای رد کردن پل، نیاز دارد.

با توجه به محاسبۀ پروفسور، زامبی‌ها ظرف ۱۷ دقیقه به شما می‌رسند. شما هم تنها همین مقدار وقت را دارید تا همه را از روی پل طنابی عبور دهید و آن را قطع کنید. در همین راستا، متاسفانه همزمان فقط دو نفر می‌توانند از روی پل عبور کنند. و حتی بدتر از این، هوا نیز بسیار تاریک است و به سختی می‌توان جایی را دید. به‌طوری که چراغ دستی قدیمی را هم که در دستتان بگیرید، فقط چند قدم آن‌طرف‌تر را می‌توان دید. با این اوصاف، آیا می‌توانید راهی برای فرار همه طبق زمان مشخص‌شده پیدا کنید؟

راستی نکات زیر را فراموش نکنید:
  • بیشتر از دو نفر نمی‌توانند همزمان از روی پل رد شوند.
  • هر کسی که از پل رد می‌شود، یا باید چراغ دستی را دستش بگیرد و یا کنار دست کسی باشد که چراغ در دستانش است.
  • هر کدام از افراد می‌توانند در تاریکی هر طرف از دو طرف پل منتظر بمانند.
  • همه باید قبل از اینکه زامبی‌ها بیایند، از پل رد شوند؛ در غیر این‌صورت، اولین زامبی می‌تواند بر روی پل قدم بگذارد. در حالی که هنوز افرادی بر روی پل هستند.
  • هیچ کلکی هم نمی‌توان زد! نمی‌توانید مانند تارزان با طناب تاب بخورید و از روی پل رد شوید. یا از پل به عنوان قایق استفاده کنید. با زامبی‌ها هم نمی‌توانید دوست شوید!
تد تاک فارسی: آیا می‌توانید معمای پل را حل کنید؟ - پاسخ معما
تد تاک فارسی: آیا می‌توانید معمای پل را حل کنید؟ – پاسخ معما

پاسخ معما

اول از همه، به‌نظر می‌رسد که مهم نیست چه کاری انجام می‌دهید. چراکه تنها یک یا دو دقیقه وقت کم دارید؛ اما راه‌حلی هم هست. کلید کار این است که هدر رفتن وقت را با دو نفری که آهسته راه می‌روند، به حداقل برسانید. به‌طوری که هر دو با هم از پل عبور کنند. و چون نیاز دارید که با چراغ دستی چند بار رفت و برگشت داشته باشید، باید سریع‌ترین افراد آماده باشند.

بنابراین، شما و دستیار آزمایشگاه، با چراغ دستی سریع از روی پل عبور می‌کنید. شما باید کمی آهسته‌تر حرکت کنید تا با او هم‌قدم شوید. پس از گذشت دو دقیقه، هردوی شما از روی پل رد شده‌اید. و شما که سریع‌تر هستید، با چراغ‌دستی بر‌می‌گردید. حالا فقط ۳ دقیقه گذشته است. تا اینجا که خیلی خوب پیش رفته‌اید!

اما به بخش سخت کار می‌رسیم. پروفسور و نظافتچی با چراغ دستی از پل عبور می‌کنند. این کار ده دقیقه طول می‌کشد و نظافتچی، باید آهسته‌تر حرکت کند تا با پروفسور پیر، هم‌قدم شود. پروفسور دائم زیر لب غرغر می‌کند که نباید به زامبی‌ها توانایی دید در شب می‌داد!

پس از اینکه آنها از پل عبور می‌کنند، تنها چهار دقیقه وقت باقی مانده و هنوز شما در آن‌طرف پل قرار دارید؛ اما یادتان می‌آید که دستیار آزمایشگاه، طرف دیگر پل قرار دارد و دومین فرد سریع این گروه است. او چراغ دستی را از پروفسور می‌گیرد و به طرف دیگر پل می‌دود. شما به همراه او، تنها در دو دقیقۀ باقی‌مانده، از پل عبور می‌کنید. همین که به آن‌طرف پل می‌رسید، می‌توانید طناب را ببرید و پل را پشت سرتان، خراب کنید؛ دقیقاً سر وقت!


معمای پل
معمای پل

شاید تابستان آینده، بهتر باشد که در کتابخانه بمانید!


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ معمای پل چی بود؟ از حل کردنش لذت بردی؟
  • نظرت دربارۀ تد تاک فارسی‌های اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

تریلر نیمه دوم فصل چهارم Attack on Titan منتشر شد – نبرد نهایی در راه است!سید متین فقهی
فصل اول انیمیشن قهرمانان فوتبال با زیرنویس اختصاصی اسمارتین [تماشا کنید] – سهیل کوهی اصفهانی
احتمال تغییر نام سری بازی فیفا – سرنوشت کونامی در انتظار الکترونیک آرتز؟! – سید متین فقهی
تاریخ برگزاری مراسم Game Awards 2021 مشخص شد – سید متین فقهی