ما دنبال این هستیم که بهترین باشیم. کسی که وقتی توی جمع دیده میشه به عنوان یه آدم منظم، تر و تمیز و جذاب خونده میشه. خیلی از ما بخاطر این حس که باید توی جمع به بهترین شکل خونده بشیم، دست به تغییر خودمون می‌زنیم. تغییری که کاملا بی فایدس و چیزی نیست که جایگزین خودت بشه. می‌خوام درباره جمله «خودت باش» حرف بزنم.


انسانی که ما دوست داریم توسط جامعه و جمع دیده بشه، انسان واقعی نیست. انسانیه که ساخته تفکرات رویایی مردم به وجود اومده. چیزی که مردم دوستش دارن و پیش فرضی از ذهن اوناس. ولی هیچ‌کدوم ما چنین آدمی نیستیم و نمی‌تونیم باشیم.

هر انسان، یکتاست. مثل خدا که فقط یکی ازش هست، از هر انسانی هم فقط یکی هست. یعنی بهترین انسانی که از من می‌تونه توی این دنیا وجود داشته باشه خودِ واقعی من هست. چون من خاص و یکتا هستم و هیچ انسانی وجود نداره که دقیقا مثل من باشه. چه از نظر تفکرات چه ظاهر. البته این برای همه صدق می‌کنه. بهترین انسانی که می‌تونه از تو توی این دنیا وجود داشته باشه، دقیقا همون خوده واقعیت هست، نه چیزی که برای خوب جلوه دادن توی ذهن مردم از خودت نشون میدی.

هرکدوم از ما قهرمان این زندگی هستیم. قهرمانی که قراره به نوبه خودش به بهتر شدن زندگی کمک کنه. بنابراین با تظاهر به چیزی که نیستیم، راه به جایی نخواهیم برد. سوپرمن هیچ‌وقت نمی‌تونه مثل آیرون من باهوش باشه و آیرون من هم هیچ‌وقت نمی‌تونه به قدرتمندی سوپرمن باشه!

در کل، تو باید چیزی باشی که وقتی توی آینه نگاهش می‌کنی بهش بگی عاشقتم، ولاغیر!


دوست اسمارتینی

  • نظرت درباره جمله «خودت باش» چیه؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

معرفی کتاب واژه های نفهمسیده سدنا موسوی
معجزه شده بود! – در مدح ذهنیت انسانسید متین فقهی

خروس بی محل! – سید متین فقهی
بعضی وقت ها… – مرضیه زارع