یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین انیمه‌های حال حاضر دنیا، Attack on Titan است. این انیمه از سال ۲۰۱۳ شروع به پخش شد و تا به امروز، چهار فصل از آن ساخته شده است؛ اما فصل چهارم و پایانی این انیمه، دو نیمه متفاوت دارد که نیمه ابتدایی آن، پخش شده و طرفداران، انتظار پخش نیمه دوم آن را می‌کشند. حالا به تازگی استودیو انیمیشن‌سازی Mappa که وظیفۀ ساخت فصل چهارم این انیمه را بر عهده دارد، اوایل سال ۲۰۲۲ را به عنوان زمان پخش نیمه دوم فصل چهارم Attack on Titan اعلام کرده است. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


ممکن نیست که از طرفداران انیمه یا به اصطلاح اوتاکو باشید و چیزی از Attack on titan ندانید؛ اثر بی‌نظیر هاجیمه ایسایما که نسخۀ ابتدایی آن در قالب مانگا، از سال ۲۰۰۹ منتشر شد و پس از فروشی چند ده میلیونی، در سال ۲۰۲۱ به پایان رسید. مجموعۀ تلویزیونی حمله به تایتان نیز، چهار سال پس از انتشار اولین نسخۀ مانگا در تلویزیون ژاپن پخش شد و تا به امروز، بی‌شمار طرفدار را در سرتاسر دنیا بدست آورده است.

داستان حمله به تایتان، روایتگر زندگی بشر در گذشته‌ای دور است. قرن‌ها پیش، انسان‌ها توسط غول‌های عجیبی به نام تایتان، تا مرز نابودی پیش می‌روند. انسان‌های باقی‌مانده نیز، دیوارهای بلندی می‌سازند و به مدت ۱۰۰ سال درون آنها در امنیت و آرامش کامل زندگی می‌کنند. در همین حین، ناگهان تایتانی غول‌آسا پدیدار می‌شود و دیوار را خراب می‌کند. اینجاست که ماجراجویی‌های پسری به نام ارن یائگر و دو دوست صمیمی‌اش یعنی آرمین و میکاسا برای نجات دادن بشریت، آغاز می‌شود.

اگر به این انیمه علاقه‌مند هستید، سر زدن به معرفی و نقد و بررسی انیمه حمله به تایتان نوشتهٔ دوست خوبمون حباب هم خالی از لطف نیست!

سه فصل ابتدایی حمله به تایتان، توسط استودیو انیمیشن‌سازی Wit ساخته و با استقبال بی‌نظیری روبرو شد؛ اما به دلیل کوچک بودن این استودیو و وجود پروژه‌های دیگر، ساخت فصل چهارم و پایانی این انیمه به Mappa سپرده شد.

سرانجام در اواخر سال ۲۰۲۰، نیمه ابتدایی فصل چهارم حمله به تایتان شروع به پخش شد و پس از ۱۶ قسمت، به پایان رسید. پس از این اتفاق، ماپا اعلام کرد که نیمه دوم فصل چهارم و پایانی انیمه حمله به تایتان، زمستان سال میلادی آینده (۲۰۲۰) شروع به پخش خواهد شد.

انتشار پوستر رسمی نیمهٔ دوم فصل چهارم Attack on Titan

چند ماه بعد، اولین پوستر رسمی از نیمه دوم فصل چهارم حمله به تایتان، بدون هیچ اشاره‌ای به تاریخ پخش دقیق آن، منتشر شد که پیشنهاد می‌کنم در ادامه آن را تماشا کنید:

پوستر نیمهٔ دوم فصل چهارم انیمه حمله به تایتان
پوستر نیمهٔ دوم فصل چهارم انیمه حمله به تایتان

پس از انتشار این پوستر، تاریخ پخش فصل دوم انیمۀ شیطان کش نیز مشخص شد. در همین راستا، طرفداران انتظار داشتند که سازندگان حمله به تایتان نیز تاریخ دقیق پخش نیمه دوم فصل چهارم را اعلام کنند.

تاریخ رسمی پخش نیمهٔ دوم فصل چهارم Attack on Titan

حالا پس از مدت‌ها گمانه‌زنی و پخش شایعات مختلف دربارۀ دقیق‌ترین زمان انتشار نیمه دوم فصل چهارم حمله به تایتان، ماپا آمده و اعلام کرده است که در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۹ دی ماه ۱۴۰۰)، می‌توانیم شاهد پخش قسمت‌های پایانی این انیمۀ پرطرفدار باشیم.


جمع‌بندی

پایان انیمه حمله به تایتان پس از گذشت تقریباً یک دهه از شروع پخش آن، یکی از اتفاقات بسیار بزرگی است که بزودی در دنیای انیمه‌ها اتفاق می‌افتد. البته که اگر نمی‌توانید تا آن زمان صبر کنید، می‌توانید بخش پایانی مانگای آن را که زودتر از انیمه منتشر شده است، بخوانید و از پایان آن مطلع شوید.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ انیمه حمله به تایتان چیه؟ تماشا کردیش؟
  • به نظرت پایان حمله به تایتان نظر طرفداران رو جلب می‌کنه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب سینمایی و انیمه‌ای اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

از منطقه امنت بیرون بیا؛ دنیا خیلی بزرگتر از این حرفاست!آتنا مهرانفر
تاریخچه: مروری بر تاریخچه توتال فوتبال – میراث کرایوف فقید و همراهانش برای مستطیل سبز – سهیل کوهی اصفهانی
لیست برتر: ۱۰ تا از بهترین آهنگ های بیلی ایلیش برای کسانی که تازه او را شناخته‌اند! – حباب
معرفی کتاب موش ها و آدم ها – اثری جذاب از اشتاین‌بک – ماهی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.