مدتی است که بازی‌های F2P، به‌خاطر سودآوری بسیار زیاد برای استودیوهای سازنده، جایگاه بسیار مهمی را در دنیای ویدیو گیم پیدا کرده‌اند. اتفاقی که سری بازی‌های بزرگی مانند PES را نابود کرد و خطر بزرگی برای سری بازی‌های دیگر محسوب می‌شود. مدتی پیش نیز یوبی‌سافت اعلام کرد که بازی بعدی این استودیو بازی‌سازی از سری اساسینز کرید، یک بازی آنلاین بزرگ با نام Assassin’s Creed Infinity خواهد بود. این حرف‌های یوبی‌سافت، طرفداران را بسیار نگران کرد؛ اما خوشبختانه به تازگی، یوبی‌سافت اعلام کرده است که بازی جدید اساسینز کرید رایگان نخواهد بود و یک بازی داستان‌محور است. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


اگرچه طی چند سال گذشته، استودیوهای بازی‌سازی بسیاری به سمت بازی‌های F2P حرکت کرده‌اند، هنوز هم استودیوهای اندکی هستند که به گیمرها اهمیت می‌دهند و مجموعه‌های قدیمی خود را، به سمت بازی‌های سرویس‌محور آنلاین نمی‌برند. یکی از استودیوهایی که در گذشته چنین بازی‌هایی را ارائه داده بود و انتظار می‌رفت که در آینده، مجموعه‌های مهم خود را نیز به این سمت ببرد، یوبی‌سافت است؛ اما به‌نظر می‌آید که کاملاً هم این‌گونه نباشد.

سری بازی‌های مهم یوبی‌سافت
سری بازی‌های مهم یوبی‌سافت

نسخۀ جدید اساسینز کرید رایگان نخواهد بود

چند ماه پیش بود که یوبی‌سافت، اعلام کرد که می‌خواهد سیاست‌ها و آثار خود را به سمت بازی‌های سرویس‌محور آنلاین ببرد. و دقیقاً در همان زمان، به معرفی نسخۀ بعدی سری بازی اساسینز کرید به عنوان یک بازی آنلاین و با نام Assassin’s Creed Infinity پرداخت. اتفاقی که باعث نگرانی بسیار زیاد طرفداران این سری بازی شد. با این همه حال به تازگی، مدیر عامل یوبی‌سافت در یک کنفرانس مالی، به این نکته اشاره کرده است که بازی Assassin’s Creed Infinity یک بازی غیررایگان خواهد بود و در عین آنلاین بودن، از عناصر داستانی مهمی برخوردار است!

صحبت‌های مدیر عامل یوبی‌سافت بدین شرح است:

«اساسینز کرید جدید رایگان نیست و از عناصر داستانی زیادی بهره می‌برد.

این بازی بسیار خلاقانه است و شامل تمام چیز‌هایی می‌شود که بازیکنان در بازی‌های قبلی اساسینز کرید تجربه کرده‌اند. تمام عناصری که دوست دارند بدست بیاورند از همان ابتدا در بازی قرار دارد. Assassin’s Creed Infinity بازی بسیار بزرگی خواهد بود و به بازی‌های قبلی مجموعه، وفاداری بسیار زیادی دارد.»

بازی Assassin's Creed Infinity رایگان نخواهد بود
بازی Assassin’s Creed Infinity رایگان نخواهد بود

همان‌طور که در صحبت‌های مدیر عامل یوبی‌سافت خواندید، به‌نظر می‌آید که Assassin’s Creed Infinity، با بقیۀ بازی‌های سرویس‌محور آنلاین متفاوت است و می‌خواهد در کنار ارائه دادن داستانی مهم، بخش آنلاین خوبی را هم برای گیمرها فراهم کند. همچنین این بازی رایگان نخواهد بود که می‌تواند اشاره به باکیفیت‌تر بودن آن نسبت به بازی‌های رایگان سرویس‌محور اشاره کرد. بنابراین اگر صحبت‌های مدیر عامل یوبی‌سافت نیز مانند صحبت‌های دروغین(!) کارگردان eFootball نباشند، تا حدی می‌توان خیال طرفداران سری اساسینز کرید را از خوب بودن Assassin’s Creed Infinity راحت کرد.

البته طبق گفته‌های مدیر ارشد مالی یوبی‌سافت، Assassin’s Creed Infinity در مراحل اولیۀ توسعۀ خود قرار دارد و فعلاً باید منتظر آن بمانیم. این بازی توسط دو استودیوی یوبی‌سافت کبک (توسعه‌دهندۀ نسخۀ Odyssey) و یوبی‌سافت مونترال (توسعه‌دهندۀ نسخه‌های Origins و Valhalla) به صورت مشترک ساخته می‌شود و ترکیب خاصی از بازی‌های گذشته خواهد بود. به‌طوری که از لحاظ داستانی، در دوره‌های مختلف تاریخ می‌گذرد و مدام محتوای داستانی تازه‌ای را دریافت می‌کند.


بازی Assassin's Creed Valhalla
بازی Assassin’s Creed Valhalla

جمع‌بندی

چند سالی است که عملکرد یوبی‌سافت، به اندازۀ گذشته برای طرفداران خشنودکننده نبوده است؛ اما طبق گزارشات مالی تازۀ این استودیو، بازی Assassin’s Creed Valhalla بسیار عالی عمل کرده و تبدیل به دومین اثر سودآور تاریخ یوبی‌سافت شده است! با توجه به این اتفاق و اطلاعات تازه‌ای که از بازی Assassin’s Creed Infinity منتشر شد، می‌توانیم نگاه روشنی نسبت به آیندۀ یوبی‌سافت و طرفداران سری بازی‌های آن داشته باشیم.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ یوبی‌سافت و سری بازی اساسینز کرید چیه؟
  • به‌نظرت Assassin’s Creed Infinity بازی خوبی می‌شه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب گیمینگ اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

میمز: میم های خنده دار فوتبالی به زبان شیرین فارسی!سهیل کوهی اصفهانی
لیست برتر: ۱۰ تا از جالب‌‌‌ترین رکورد های تاریخ فوتبال! – سهیل کوهی اصفهانی
چطور درس بخوانیم؟ – راهکارهایی که نباید فراموششان کنید! – آتنا مهرانفر
فصل اول انیمیشن قهرمانان فوتبال با زیرنویس اختصاصی اسمارتین [تماشا کنید] – سهیل کوهی اصفهانی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.