با به اتمام رسیدن لیگ‌ها و تورنمونت‌های اروپایی، فصل نقل و انتقالات آغاز شده است. بارسلونا یکی از باشگاه‌هایی است که انتظار می‌رود در تابستان پیش رو، پنجرۀ نقل و انتقالاتی فعالی داشته را باشد. حالا لاپورتا، رئیس جدید آبی اناری‌ها، کار خود را با حمله به ترکیب منچسترسیتی آغاز کرده است و آگوئرو به عنوان اولین خرید او به بارسلونا پیوست. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


بارسلونا پس از اتمام دوران ریاست بارتمئو، با مشکلات مالی زیادی مواجه شد. بارسایی‌ها در حال حاضر به چند باشگاه اروپایی بدهکار هستند. لاپورتا نیز با توجه به این شرایط، تصمیم گرفت که برای شروع نقل و انتقالات باشگاه، ابتدا به سراغ بازیکنان آزاد برود.

سرخیو آگوئرو - تمام‌کننده‌ای قهار و با تجربه - رسمی: سرخیو آگوئرو به بارسلونا پیوست.
سرخیو آگوئرو – تمام‌کننده‌ای قهار و با تجربه – رسمی: سرخیو آگوئرو به بارسلونا پیوست

سرخیو آگوئرو – تمام‌کننده‌ای قهار و با تجربه

سرخیو آگوئرو، ستارۀ آرژانتینی، تبدیل به اولین خرید بارسلونا در تابستان ۲۰۲۱ شد. او ده سال پیش اتلتیکو مادرید را ترک و به اردوی سیتیزن‌ها پیوست و در این ده سال، با ثبت ۲۶۰ گل، تبدیل به بهترین گلزن تاریخ منچسترسیتی شد.

با توجه به فروش سوارز در تابستان گذشته و عدم جذب جایگزینی مناسب برای او، آگوئرو می‌تواند کمک شایانی به بارسا بکند. تمام‌کنندگی خوب و تجربۀ بالا از نقاط قوت این مهاجم ۳۲ ساله است.

جزئیات قرارداد آگوئرو با بارسلونا

آگوئرو به عنوان بازیکنی آزاد به بلوگرانا پیوست. قرارداد او با تیم دو ساله است و مبلغ فسخ قرارداد نیز ۱۰۰ میلیون یورو اعلام شده است.

پیوستن آگوئرو به بارسلونا؛ کلیدی برای ماندن مسی؟

قرارداد فعلی لیونل مسی با بارسلونا، کمتر از یک ماه اعتبار دارد. مسی در تابستان گذشته، تمایل زیادی برای ترک باشگاه از خودش نشان داد؛ اما در نهایت ماندنی شد. در حال حاضر هم لاپورتای محبوب رئیس باشگاه است و شرایط با دوران بارتمئو متفاوت است. رفاقت صمیمانه و قدیمی آگوئرو و مسی نیز می‌تواند کلیدی برای ماندن مسی در باشگاه باشد.

اریک گارسیا - مدافعی جوان و پرانرژی - رسمی: اریک گارسیا به بارسلونا پیوست.
اریک گارسیا – مدافعی جوان و پرانرژی – رسمی: اریک گارسیا به بارسلونا پیوست

اریک گارسیا – مدافعی جوان و پرانرژی

اریک گارسیا نیز یکی دیگر از خریدهای رایگان بارسلونا بود که به همراه آگوئرو به بارسلونا پیوست. او در بارسلون متولد شده و پرورش یافتۀ لاماسیاست. گارسیا پیش از ورود به تیم اصلی در سال ۲۰۱۷، بارسلونا را به مقصد سیتی ترک کرد. او در سیتی ۳۵ بازی انجام داد و به تازگی هم به اردوی تیم ملی اسپانیا برای جام ملت‌های اروپا دعوت شده است.

مهارت قطع توپ‌ و بازی با توپ بالا از ویژگی‌های برجستۀ این بازیکن ۲۰ ساله است. همچنین به نظر می‌رسد که گارسیا می‌تواند در خط دفاع، جایگزین خوبی برای امتیتی یا لنگله باشد و تا حدودی مشکلات دفاعی بارسلونا را حل کند.

جزئیات قرارداد گارسیا با بارسلونا

قرارداد گارسیا با بارسلونا تا سال ۲۰۲۶ اعتبار دارد و ارزش بند فسخ او، ۴۰۰ میلیون یورو اعلام شده است.


شایعاتی دربارۀ آیندۀ نقل و انتقالاتی بارسلونا در تابستان

پنجرۀ نقل و انتقالاتی اروپا تازه باز شده و تا بسته شدن آن زمان زیادی باقی مانده است. طبق گفتۀ لاپورتا، بارسلونا قراردادهای دیگری نیز تا ماه آینده خواهد بست. شایعات رسانه‌های مختلف هم واینالدوم و دپای را از دیگر بازیکنان آزادی می‌دانند که به بارسلونا نزدیک شده‌اند. البته با توجه به دیده شدن نزدیکان واینالدوم در بارسلون، او از شانس بیشتری برای پیوستن به بارسا برخوردار است. درمورد پیوستن دپای به بارسا نیز این‌طور به نظر می‌رسد که تا حد زیادی به ماندن کومان در باشگاه وابسته است.


دوست اسمارتینی!

  • به نظرت گارسیا و آگوئرو می‌تونن توی بارسا موفق باشن؟
  • فکر می‌کنی دیگه چه کسایی تا آخر تابستون به بارسا میان؟
  • نظرت راجب مطالب فوتبالی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

نینتندو سوییچ پرو به محصولات آمازون اضافه شد – احتمال معرفی در E3 2021سید متین فقهی
عشق بورزیم! – عطیه اسکندری
بررسی بازی FIFA 14 موبایل – قدیمی؛ اما دوست‌داشتنی! – سید متین فقهی
بهترین اتچمنت اسلحه rus-79u در بازی call of duty mobile –  سید متین فقهی