پاری‌سن ژرمن در چند سال اخیر، نقل و انتقالات زیادی داشته و ستاره‌های بسیاری را خریده است. این باشگاه ثروتمند، در تابستان سال ۲۰۲۱ نیز دست‌بردار نیست و همچنان به دنبال خرید بازیکن است. بعد از خرید جورجینیو واینالدوم، پاریس به سراغ تقویت خط دفاعی خود رفت و سرخیو راموس و اشرف حکیمی را جذب کرد. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


یکی از مهم‌ترین ضعف‌های پاری‌سن ژرمن در فصول اخیر، ضعف در خط دفاع بود. پاری‌سن ژرمن تا فصل گذشته، هیچ بازیکن قابل اعتمادی در خط دفاعی تیم خود نداشت و چندین بار از این موضوع آسیب دید. به همین دلیل، مالک ثروتمند باشگاه در تابستان سال ۲۰۲۱، بر روی مدافعان باشگاه‌های دیگر متمرکز شد.

هر روز مدافعان زیادی به باشگاه فرانسوی لینک می‌شدند؛ در نهایت ناصر الخلیفی اشرف حکیمی را از دورتموند خرید. مدتی بعد نیز سرخیو راموس با قراردادی آزاد به پاری سن ژرمن پیوست.

اشرف حکیمی؛ از آکادمی رئال مادرید تا پاری‌سن ژرمن!
اشرف حکیمی؛ از آکادمی رئال مادرید تا پاری‌سن ژرمن!

اشرف حکیمی؛ از آکادمی رئال مادرید تا پاری‌سن ژرمن!

اشرف حکیمی فعالیت فوتبالی خود را در تیم‌های پایۀ رئال مادرید آغاز کرد. او به لطف عملکرد خوبی که در آنجا به نمایش گذاشت، در سال ۲۰۱۷ به تیم اصلی راه یافت. اشرف حکیمی در رئال مادرید، فرصت زیادی برای بازی کردن پیدا نکرد و معمولاً، نیمکت‌نشین کارواخل و ناچو بود. او در فصل ۱۸-۲۰۱۷، در مجموع نه بار با پیراهن رئال مادرید به میدان رفت و قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، سوپر کاپ اروپا و جام باشگاه‌های جهان شد.

اشرف حکیمی در سال ۲۰۱۸ با قراردادی قرضی به بورسیا دورتموند پیوست. او در دورتموند رقیب قدری نداشت و جایگاهی ثابت در ترکیب این تیم پیدا کرد. اشرف حکیمی در دورتموند تبدیل به یک ستاره شد و شهرت زیادی پیدا کرد. او به مدت دو سال برای زنبور‌ها به میدان رفت و در ۵۴ بازی، ۱۲ گل را به ثمر رساند و پاس گل‌های زیادی را به نام خود ثبت کرد.

رئال مادرید در تابستان سال ۲۰۲۰، با پیشنهاد چهل میلیون یورویی اینتر برای جذب اشرف حکیمی، مواجه شد و با آن موافقت کرد. اشرف حکیمی در اینتر، عملکرد قابل‌قبولی داشت و در راه قهرمانی سری آ، کمک زیادی به این تیم کرد. او در ۴۵ بازی که برای اینتر به میدان رفت، هفت گل و یازده پاس گل را به نام خود ثبت کرد.

پس از عملکرد درخشان حکیمی در اینتر، کمتر کسی انتظار رفتن او از باشگاه را داشت؛ اما پاری‌سن ژرمن با پیشنهاد مبلغ ۶۰ میلیون یورو به اینتر و حقوق بیشتر به حکیمی، رضایت باشگاه و بازیکن را جلب کرد. قرارداد مدافع مراکشی با پاری‌سن ژرمن، تا پایان سال ۲۰۲۶ اعتبار دارد. پیشنهاد می‌کنم که ویدیو پیوستن این بازیکن به پاری‌سن ژرمن را تماشا کنید:

اشرف حکیمی توانایی بازی کردن به عنوان یک مدافع کناری و یا حتی وینگر را دارد و می‌تواند کمک زیادی به پاریس بکند.

ال کاپیتانو در قلب دفاع پاریس! - سرخیو راموس به پاری سن ژرمن پیوست
ال کاپیتانو در قلب دفاع پاریس! – سرخیو راموس به پاری سن ژرمن پیوست

ال کاپیتانو در قلب دفاع پاریس! – سرخیو راموس به پاری سن ژرمن پیوست

چند روز پیش، اعتبار قرارداد راموس با رئال مادرید تمام شد. باشگاه و بازیکن مذاکراتی را برای تمدید قرارداد آغاز کردند؛ اما توافقی بین طرفین حاصل نشد و کاپیتان کهنه‌کار پس از شانزده سال، مادرید را ترک کرد.

برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی به این مطلب مراجعه کنید:

خداحافظی رسمی سرخیو راموس با رئال مادرید – چرا ال کاپیتانو از رئال مادرید جدا شد؟ – سهیل کوهی اصفهانی

بعد از جدایی راموس از رئال مادرید، باشگاه‌های زیادی به دنبال جذب او رفتند؛ اما در پایان، سرخیو راموس با قراردادی دو ساله به پاری‌ سن ژرمن پیوست. او در باشگاه پاریسی نیز با پیراهن شمارۀ چهار بازی خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنم که ویدیو پیوستن این بازیکن به پاری‌سن ژرمن را تماشا کنید:


جمع‌بندی

اشرف حکیمی بازیکنی جوان و پرانرژی است. او تا چندین سال، خیال پاریسی‌ها را از داشتن مدافع کناری راحت می‌کند. همچنین حکیمی توانایی خوبی در خلق موقعیت دارد. سرخیو راموس نیز با کمک تجربه و مهارت بسیار بالای خود، می‌تواند پاریس را به رویای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، نزدیک کند.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ اشرف حکیمی چیه؟
  • فکر می‌کنی راموس توی پاریس موفق می‌شه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب فوتبالی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس. ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

روزهای بد هلند تمامی ندارند؛ آیا کومان مقصر است؟سهیل کوهی اصفهانی
پشتیبانی از Mortal Kombat 11 به پایان رسید – تمرکز ندررلم بر روی ساخت پروژه‌های بعدی – سید متین فقهی
یک سری از شباهت‌های کوچولو در آثار ماکوتو شینکای! – حباب
دور نیست… – ماهی

حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.