گزارشی از مراسم بهترین های فرانس فوتبال در پاریس

0
28

به گزارش اسمارتین شب گذشته پاریس محل جمع شدن برترین فوتبالیست های سال ۲۰۱۹، مربیان و همه افراد مشهور فوتبالی بود. خیلی ها دست خالی از مراسم خارج و خیلی ها هم با دست پر از این مراسم خارج شدند! با ما همراه باشید تا گزارشی کامل از این مراسم را بخوانید و لذت ببرید. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

در طی مراسمی قرار بود برای اولین بار جایزه لئو یاشین (بهترین دروازه بان سال) به برنده اش اهدا شود. از جوایز دیگر می شود به بهترین بازیکن زن سال، جایزه کوپا (بهترین بازیکن جوان سال)، ۳۰ بازیکن برتر سال اشاره کرد ولی بدون شک حساس ترین و مهم ترین جایزه، یعنی توپ طلا که جایزه بهترین بازیکن سال بود و به طور حتم به یک نفر از میان لیونل مسی، ویرجیل فن دایک و کریستیانو رونالدو اهدا می شد.

به طور کلی در سال ۲۰۱۹ رقابت اصلی برای کسب جوایز فردی بین لیونل مسی، ویرجیل فن دایک و کریستیانو رونالدو بود. این سه نفر همه کاندیده ها را کنار می زدند و جزء سه نفر برتر قرار می گرفتند و یکی از آنان جایزه را فتح می کرد. تا به الان فن دایک برنده بهترین بازیکن سال یوفا (اروپا) و مسی بهترین بازیکن سال فیفا شد و حالا هم انتخاب فرانس فوتبال و اعلام و در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ابتدا قبل از اینکه به توپ طلا برسیم، می خواهیم به جوایز دیگر هم نگاهی بیندازیم و برندگان را نشان دهیم.

برنده لئو یاشین (بهترین دروازبان سال)

آلیسون بکر سنگربان برزیلی لیورپول که پیش از این منتخب فیفا و یوفا شده بود، با کنار زدن افرادی چون تراشتگن، ادرسون و اوبلاک توانست به جایزه لئو یاشین ۲۰۱۹ دست پیدا کند تا سال فوق العاده ای را برای خود رقم بزند.

برنده کوپا (بهترین بازیکن جوان سال)

ماتیاس دی لیخت با کنار زدن افرادی چون ژائو فلیکس و جیدون سانچو به عنوان برنده جایزه کوپا (بهترین بازیکن جوان سال) ۲۰۱۹ انتخاب شد.

بهترین بازیکن زن سال

مگان راپینو مهاجم آمریکایی ۳۴ ساله تیم زنان سیتل رین اف سی و تیم ملی زنان آمریکا، به عنوان بهترین بازیکن زن سال ۲۰۱۹ انتخاب شد. او توانسته بود در سال ۲۰۱۸ در مقام کاپیتان تیم ملی زنان آمریکا، قهرمان جام جهانی زنان شود و توپ طلا و کفش طلا این مسابقات را دریافت کند.

طبق رسم همیشگی فرانس فوتبال، قبل از اعلام برنده توپ طلا، ۳۰ بازیکن برتر سال معرفی می شوند که نفر اول همان برنده توپ طلا به حساب می آید. با ما همراه باشید تا لیستی از این ۳۰ نفر را تماشا کنیم.

۳۰ بازیکن برتر سال

۱- لیونل مسی۲- ویرجیل فن دایک۳- کریستیانو رونالدو۴- سادیو مانه۵- محمد صلاح۶- کیلیان امباپه
۷- آلیسون بکر۸- روبرت لواندوفسکی۹- برناردو سیلوا۱۰- ریاض محرز۱۱- فرنکی دی یونگ۱۲- رحیم استرلینگ
۱۳- ادن هازارد۱۴- کوین دی بروینه۱۵- ماتیاس دی لیخت۱۶- سرخیو آگوئرو۱۷- روبرت فیرمینو۱۸- آنتوان گریزمن
۱۹- ترنت الکساندر آرنولد۲۰- پیر امریک اوبامیانگ۲۱- دوشان تادیچ۲۲- سون هیونگ مین۲۳- هوگو لوریس۲۴- کالیدو کولیبالی
۲۵- مارک آندره تراشتگن۲۶- کریم بنزما۲۷- جورجینیو واینالدوم۲۸- ژوآو فلیکس۲۹- کلودیو مارکیزیو۳۰- دونی ون دی بیک

توپ طلا (بهترین بازیکن سال)

همان گونه که انتظار می رفت، لیونل مسی ابر ستاره آرژانتینی بارسلونا با پشت سر گذاشتن ویرجیل فن دایک و کریستیانو رونالدو توانست برای ششمین بار توپ طلا را بدست آورد و با برابر کردن تعداد کفش های طلا و توپ های طلا خود، رکوردی جدید برای خود ثبت کند.

لیونل مسی در سال ۲۰۱۹ به جایزه بهترین بازیکن سال فیفا، آقای گلی در لیگ قهرمانان اروپا، کسب قهرمانی در لالیگا، بهترین پاسور لالیگا، بیشترین دریبل موفق و گل از روی ضربات کاشته و… رسیده بود.

غایب بزرگ مراسم

کریستیانو رونالدو یکی از سه مدعی اصلی کسب توپ طلا در مراسم حاضر نشد و با انتشار تصویر زیر در پیج اینستاگرام خود خبر از افتتاح رستوران جدیدش داد. او با این رفتار نشان داد که نسبت به مراسم دیشب بی تفاوت بود و تقریبا از نتیجه مطلع بود!

در ادامه هم از شما دعوت میکنم تصاویری از مراسم را تماشا کنید.

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

دیدگاه بگذارید

avatar