نگاهی به مغز: حکمرانی قدرتمند

0
54

مغز حکمران خیلی قدرتمندی است. او هر روز و هر شب بر روی بدن ما مدیریت می کند. در خواب، موقع حرف زدن، موقع بازی و… حالا در این مطلب می خواهیم نگاهی به این حاکم قدرتمند، یعنی مغز بیاندازیم. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

در ابتدا این کار اول باید بدانیم که مغز در اصل چیست؟ مغز فرمانده یا به عبارتی رهبر بدن انسان است. یک لحظه با خودتون فکر کنید. یعنی زمانی که ما در حال نوشتن هستیم، این مغزه که ما فرمان این کار رو میده یا زمانی که داریم غذا می خوریم در اصل مغز دستور این کار رو صادر کرده.

حالا بریم سر اصل مطلب: مغز انسان با حدود ۱۵۰۰ گرم جرم هم در مردان و هم در زنان و با حجم ۱۱۳۰ سانتی متر مکعب در زنان و ۱۲۶۰ سانتی متر مکعب در مردان، به عنوان مهم ترین عضو بدن ما انسان ها شناخته می شود. حالا خیلی از شما خوانندگان این مظلب فکر می کنید که مردان کله پوک هستند، در حالی که اشتباه می کنید. این اختلاف حجم باعث رشد بیشتر مردان از نظر جسمی می شود و برای همین است بعضی از آن ها کوتاه و چاق یا بعضی دیگر بسیار قد بلند و لاغر هستند.

در پایان این مطلب بهتر است که بدانید هم زنان و هم مردان از هوش و بهره ذهنی بالایی برخوردار هستند ولی استفاده از آن مهم تر از همه چیز است.

دیدگاه بگذارید

avatar