در این قسمت از یادداشت های انگلیسی من اسم خود و تلفظ درست اعداد و کلمات را می آموزیم. برای بهره گیری از این انشاء، با اسمارتین همراه باشید.

امروز قرار است با هم مکالمه، تلفط صحیح کلمات و اعداد و مهم تر از همه، اسم خودمان و دیگران را بنویسیم و بخوانیم.

اول از همه باید بتوانیم اسم خودمان را بنویسیم و برای این کار نیازمند آشنایی با نوع نوشتن و خواندن حروف انگلیسی هستیم که در قسمت اول به نوشتن آن ها پی بردیم. حالا برای آشنایی با تلفظ صحیح آن ها، ویدیوی زیر را تماشا کنید:

تماشا در آپارات اسمارتین

حالا که هم تلفظ و هم نوشتن حروف را یاد گرفتید، اسم خود را در دفتر نوشتاری ۱۰ خط بنویسید تا هم دستتان راه بیوفتد، و هم به نوشتن و خواندن نام خود و دیگران مسلط شوید. برای مثال من اسم خودم را می توانم به انگلیسی بنویسم:

حالا برویم سراغ مکالمه به زبان انگلیسی. ابتدا ویدیوی زیر را تماشا کنید:

تماشا در اپارات اسمارتین

حالا بگذارید این جلات را برایتان به ترتیب معنا کنم: (صبح بخیر) ، (صبح همگی بخیر) ، (حالتون چطور است ؟) ، (خوب ، تشکر شما حالتون چطور است ؟) ، (عالی !) ، (بفرمایید داخل لطفا) ، (از ملاقات شما خوشبختم) ، (اسم من کیت است) ، (از ملاقات شما خوشبختیم همچنین) ، (اینجا بشین لطفا) ، (تشکر)

حالا که ویدیو را تماشا کردید و یک مکالمه ساده را نسبتاً یاد گرفتید، برای یادگیری نوشتن و تلفظ اعداد انگلیسی، ابتدا ویدیوی زیر را تماشا کنید:

تماشا در آپارات اسمارتین

حالا که این ویدیو را تماشا کردید، از هر عدد هم به صورت نوشتاری و هم عددی، یک خط بنویسید و با ویدیو تلفظ آن ها را تمرین کنید.

حالا مثل همیشه برویم سراغ تکالیف امروز:

‎۱ – اسم خودتان و یکی از دوستانتان را در دفتر نوشتاری۱۰خط بنویسید. (هر اسم را در ۵ خط بنویسید)

۲ – مکالمه ویدیو را همراه با معنی در دفتر خوانداری بنویسید و با یکی از دوستانتان، با همان کلمات مکالمه کنید.

۳ – اعداد را به صورت نوشتاری و عددی، در دفتر نوشتاری بنویسید. (هر عدد را ۱ خط بنویسید)

امیدواریم از این مطلب، به اندازه کافی بهره و لذت برده باشید. اسمارتین را دنبال کنید و به دیگران معرفی کنید و نظرات و انتقادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. ما را فراموش نکنید و منتظر مطالب جدید و بهتر باشید.

مرتبط با همین موضوع:

    منبع: اسمارتین