در قسمت سوم کات اشاره ای به بهترین انیمیشن های تاریخ داریم و نگاهی هم به پروژه ی جدید دیزنی به نام فیلم لایو اکشن The Lion King (شیر شاه) می اندازیم.

اول طبق رسم همیشگی کات نگاهی به بیگ بنگ های این هفته بیاندازیم.

بیگ بنگ:

خب بیگ بنگ این هفته را با خبری انفجاری ولی کم توجه شروع کنیم:

۳- خبری که این هفته مهم بود ولی کسی به آن توجه نکرد تصاویر منتشر شده از پشت صحنه ساخت فیلم لایو اکشن شیر شاه بود که در ادامه می توانید تماشا کنید:

در این تصویر آهنگسازان این فیلم را می بینید که در حال ساخت آهنگ هایی به جز آهنگ های انیمیشن اصلی هستند. هانس زیمر، آهنگساز بی نظیر انیمیشن شیر شاه برگشته تا آهنگ های جدیدی برای فیلم لایو اکشن این انیمیشن بسازد.

خبر دوم با اینکه مهم بود اما توجه کم و بیشی به آن شد، تغییر دوباره زمان انتشار انیمیشن The Angry Birds Movie 2 (فیلم پرندگان خشمگین ۲) بود. قرار بود که این انیمیشن در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۵ شهریور ۱۳۹۸) اکران شود ولی حالا کمپانی سونی پیکچرز، سازنده دنباله قسمت اول این انیمیشن، تاریخ اکران این انیمیشن به کمی زودتر از زمان اعلام شده تقییر داد. این انیمیشن در تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۹ (۲۵ مرداد ۱۳۹۸) اکران و به روی پرده های سینما می رود.

۱- و پر سرو صدا ترین خبر این هفته به پایان رسیدن فیلمبرداری Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) بود که تام هالند، بازیگر نقش مرد عنکبوتی از این اتفاق خبر داد. این فیلم به کارگردانی جان واتس، در تاریخ ۵ جولای ۲۰۱۹ (۱۴ تیر ۱۳۹۸) روی پرده های سینما خواهد رفت.

حالا برویم سراغ فوکوس این هفته:

فوکوس:

فوکوس این هفته مربوط به فیلم لایو اکشن The Lion King (شیر شاه) است که این هفته هم تصاویری از ساخت آهنگ های جدید آن منتشر شد. آن هفته بود که والت دیزنی اعلام کرد که در حال ساخت فیلم لایو اکشن Aladdin است و حالا خبر ها حاکی از این است که این کمپانی انیمیشن سازی چقدر در حال فعالیت و متمرکز شدن روی ساخت فیلم های لایو اکشن انیمیشن های قدیمی بی نظیرش است. این انیمیشن (شیر شاه) در سال ۱۹۹۴ که سال انتشار و اکران این انیمیشن بی نظیر بود، توانست ۹۶۸ میلیون دلار فروش برسد و موفق به دریافت دو اسکار و سه جایزه گرمی برای موسیقی های خاطره انگیزش،داستان بینظیر و زیبایش دریافت کند. حال باید دید این لایو اکشن مانند انیمیشن خود می تواند به یک اثر به یاد ماندنی و فوق العاده تبدیل شود و یا بر عکس مانند لایو اکشن های دیگر اثری خوبی باشد ولی نه اینکه بتواند بهتر یا مانند انیمیشن فوق العاده خود باشد.

و حالا برویم سراغ بخش بعدی یعنیTop Five(پنج تای برتر):

Top Five(پنج تای برتر): پنج تا از بهترین انیمیشن های قرن ۲۱

۵- پنجمین رتبه ی تاپ فایو این هفته تعلق می گیرد به انیمیشنی که به ما یاد می دهد که نا امید نباشیم، زیرا یک موش هم می تواند یکی از بهترین سر آشپز های دنیا باشد. بله درست حدس زدید، این انیمیشن Ratatouille (راتاتویی) است که در سال ۲۰۰۷ با همکاری والت دیزنی و پیکسار منتشر شد و مورد استقبال بسیار زیاد تماشاگران و منتقدان قرار گرفت. این انیمیشن داستان زندگی موشی را روایت می کند که در پاریس زندگی می‌کند و می‌خواهد یک سرآشپز شود، ولی به خاطر نارضایتی خانواده‌اش و تعصب آدم‌ها ناگزیر است کارهای دیگری را انجام دهد. این انیمیشن توانست جایزه اسکار و جایزه گلدن گلوب را کسب کند.

۴- چهارمین رتبه Top Five ما تعلق می گیرد به انیمیشنی به نام Up (بالا) که داستان زندگی پیرمردی ۷۸ ساله بادکنک فروش به نام (کارل فردریکسن) را روایت می کند که رویای او به حقیقت می پیوندد و می تواند با بادکنک هایش به (آبشار بهشت) در آمریکای جنوبی برود. در این راه پسر بچه ای خوشحال و خوش بین به نام (راسل) به همراه سگی و پرنده ای کم یاب به طور اتفاقی با این این پیرمرد همسفر می شوند. این انیمیشن زیبا که در سال ۲۰۰۹ با همکاری والت دیزنی و پیکسار منتشر شد، توانست دو جایزه اسکار بهترین انیمیشن و بهترین موسیقی را دریافت کند.

۳- سومین رتبه که جز بهترین های هر Top Five به حساب می آید انیمشنی به نام Inside Out (درون و بیرون) است که زندگی احساسات درون ما انسان ها را به تصویر می کشد. این انیمیشن داستان زندگی خانواده ای و فرزندشان را روایت می کند که به خاطر نقل مکان به فرانسیسکو، فرزندشان با مشکلات اجتماعی برخورد می کند و احساسات درون سر او مانند ترس، خوشحالی، غم، خشم و نفرت در این اتفاقات تاثیر می گذارند. این انیمیش با همکاری والت دیزنی و پیکسار در سا ۲۰۱۵ منتشر شد و توانست جایزه اسکار بهترین انیمیشن را دریافت کند.

۲- یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ که در رتبه دوم Top Five این هفته ما قرار گرفت انیمیشن WALL·E (وال-ئی) است که داستان بی نظیر زندگی یک ربات به نام WALL·E (وال-ئی) را روایت می کند که زباله ها را جمع و فشرده سازی می کند را روایت می کند. نو آورانه ترین بخش این انیمیشن وجود احساسات در شخصیت اصلی انیمیشن است، با اینکه او یک ربات است! هفتاد سال از ترک زمین توسط انسان ها گذشته است و وال-ئی بیچاره تنها مانده است. این انیمیشن هم در سال ۲۰۰۸ توسط کمپانی والت دیزنی و پیکسار منتشر شد و توانست اسکار بهترین انیمیشن را دریافت کند.

۱- و رتبه اول Top Five کات و بهترین انیمیشن قرن ۲۱ از نظر  اسمارتین متعلق به انیمیشن Coco (کوکو) است که زندگی پسرک ۱۲ ساله‌ای را روایت می‌کند که به موسیقی علاقه دارد و خانواده‌اش موسیقی را نسل به نسل ممنوع کرده‌اند. او آرزو دارد مانند هنرمند و الگوی او ارنستو دِلا کروز به یک نوازنده حرفه‌ای تبدیل شود. در روز مردگان به قبر ارنستو می‌رود و گیتار او را می‌نوازد و وارد سرزمین مردگان می‌شود. این انیمیشن با همکاری والت دیزنی و پیکسار در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و توانست تماشگران و منتقدان را مات و مبهوت کند و موفق به کسب بهترین پویانمایی گلدن گلوب، اسکار بهترین انیمیشن و اسکار بهترین آهنگ اورجینال شد.

حالا برویم سراغ فیلم ها و انیمیشن های پیشنهادی این هفته:

 پیشنهادی:

این هفته می خواهیم دو انیمیشن را به شما معرفی که آخر این هفته با خانواده تان تماشا کنید و از آن لذت ببرید.

۱- Coco (کوکو)

اولین پیشنهادی این هفته انیمیشنCoco (کوکو) است،اگر دنبال یک انیمیشن زیبا، دراماتیک و موسیقایی هستید می توانید این انیمیشن را آخر این هفته تماشا کنید.

۲-The Lion King (شیر شاه)

 و آخرین پیشنهادی این هفته ما انیمیشن بی نظیر و زیبای شیر شاه است، اگر به دنبال انیمیشنی زیبا، در جنگل و خاطره انگیز هستید می توانید این انیمیشن را آخر این هفته تماشا کنید.

و دوباره رسیدیم به آخر کار و جع بندی:

جمع بندی:

در این قسمت فهمیدیم که چرا لایو اکشن های زیادی ساخته می شود و چرا باید انیمیشن بی نظیر کوکو را تماشا کنید و…

ممنون که با قسمت سوم کات با ما همراه بودید. امیدواریم از این قسمت کات لذت برده باشید.

منبع: اسمارتینکوکووال-ئیدرون و بیرونبالاراتاتویی

منبع اخبار: gamespotdeadlinecollider