سرگرمی های بسیار زیادی در جهان وجود دارد و همین گونه که رو به آینده حرکت می کنیم، در حال گسترش هستند. یکی از این سرگرمی ها که همه ی ما با آن ها آشنا هستیم، معما ها هستند. معما ها باعث می شوند حس کنجکاوی و تیز بینی ما فعال شود و پاسخ را پیدا کنیم که حس بسیار جالبی است. حالا در اسمارتین می خواهیم این معما ها را با هم بخوانیم و پاسخ را شما پیدا کنید! بله! آن کسی که باید پاسخ را پیدا کند و نشان بدهد از بقیه ریزبین تر و تیزهوش تر است شما هستید. بعد از اینکه هر معما بر روی سایت قرار داده می شود، شما تا فردای آن روز وقت دارید تا پاسخ را پیدا کنید و خودتان را تیزهوش جلوه دهید. حالا برویم سراغ معمای امروز. با اسمارتین همراه باشید.

معمای روباه، مرغ و کیسه گندم

 یک کشاورزمی‌خواهد یک روباه، یک مرغ و یک کیسه گندم را از یک طرف رودخانه به طرف دیگر رودخانه ببرد، ولی قایق او فقط برای خودش و یکی از آنها جا دارد. به نظر شما چگونه می تواند هر سه چیز را به سلامتی با خودش به آن طرف رودخانه ببرد؟ (توجه داشته باشید که اگر روباه و مرغ تنها باشند، روباه مرغ را خواهد خورد و اگر مرغ و کیسه گندم تنها باشند، مرغ گندم را خواهد خورد)

منتظر پاسخ های شما به اولین قسمت معما های اسمارتین هستیم. شما از الان تا فردا می توانید پاسخ را در همین مطلب در قسمت نظرات بنویسید و کسانی که پاسخ درست را بدهند همراه با پاسخ، نامشان در مطلب نوشته می شود. اسمارتین را دنبال کنید و نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید که ما از آن ها استقبال می کنیم.

پاسخ معما:

۱- کشاورز ابتدا باید مرغ را به آن طرف رودخانه ببرد ۲- به آن طرف رودخانه برگردد و گندم را به پیش مرغ ببرد ۳- مرغ را به آن طرف رودخانه به پیش روباه ببرد و روباه را به پیش گندم ببرد ۴- در آخر برگردد و مرغ را پیش روباه و گندم در آن طرف دریا برگرداند.

کسانی که پاسخ داده بودند:

یکی از کاربران با نام کاربری MOEIN پاسخ داده بودند ولی ایشان به نوشته ی درون پرانتز معما توجه نکرده بودند و پاسخ ایشان نادرست بود. ایشان گفته بودند: ( با سلام من جواب معما را پیداکردم اول کیسه ی گندم را میبرد بعد روباه را میبرد و بعد مرغ را میبرد خیلی آسان بود ) ولی به هر حال از ایشان تشکر می کنیم.

منبع: اسمارتینویکی پدیا