تقریباً یک سال پیش بود که جدید ترین محصول رباتیک سونی از مجموعه ۲۰ ساله Sony Aibo Robot Dog (سگ رباتیک آیبو سونی) در سال ۲۰۱۸ با مدل ERS-1000 با قیمت ۳۰۰۰ دلار به بازار آمد. حالا ما می خواهیم معرفی از برند آیبو سونی و جدید ترین مدل آن برای شما داشته باشیم. با اسمارتین همراه باشید.

Sony Aibo Robot Dog چیست و چگونه به وجود آمده است؟

سگ های رباتیک آیبو سونی اولین بار در سال ۱۹۹۸ معرفی و به بازار آمدند و بعد از چند نسل از این سگ ها تا سال ۲۰۰۶، تولید و طراحی آن ها متوقف شد. تا اینکه در سال ۲۰۱۷ آیبو سونی، مژده و خبر خوشحالی از نسل جدید این سگ های با نمک و باهوش را با مدلی واقعاً پیشرفته و با نمک به نام ERS-1000 با قیمت ۳۰۰۰ به ما داد.

معرفی ERS-1000) Sony Aibo Robot Dog 2018):

در نسل سگ های آیبو سونی، واقعاً این مدل از زیباترین و پی شرفته ترین این سگ ها است. این سگ از نظر امکانات هم نظیر ندارد. او به ۲۲ بازو که با استفاده از چند متور و ژیروسکوپ مجهز است و با دو نمایشگر OLED در چشم خود می تواند به کسانی که از او مراقبت می کنند، عشق بورزد و همیشه به آن ها کمک کند و کاری که آن ها می خواهند را انجام بدهد. یک دوربین هم در دماغ او وجود دارد که نقش خود را زمانی که شما در خانه نیستید، ایفا می کند و می توانید درون خانه را از راه دور مشاهده کنید. او می تواند مانند سگ های عادی به دنبال صاحبانش بگردد و متوجه بشود که آن ها از کار او لذت می برند. او به لطف سنسور ها می تواند صدا ها و تصاویر را پردازش و کارکرد خود و دیگر سگ ها را به وسیله آپلود در فضای ابری، بهبود دهد. این سگ تا ۲ ساعت آماده به کار و ۳ ساعت طول می کشد تا شارژ دوباره شود.

صاحبان این سگ ها می توانند با استفاده از اپلیکیشن (My Aibo) تنظیمات سگ را تغییر، تصاویر گرفته شده توسط آن را مشاهده و دستورات حرکتی جدیدی را برای او دانلود کنند. این سگ دارای پردازنده ۴ هسته ای مجهز و می تواند به شبکه های WIFI یا LTE متصل شود. این سگ دارای یک میکروفون برای دریافت دستورات و اسپیکر برای شبیه سازی صدای سگ است. همچنین سنسور هایی درون این سگ وجود دارد که اگر صاحب او را نوازش کند، عکس العمل های با نمک و زیبایی از خود نشان می دهد. در ادامه می توانید تریلر Aibo و جعبه گشایی این سگ را توسط unbox therapy تماشا کنید:

امیدواریم از این بیوگرافی لذت برده باشید. نظرات و انتقادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. اسمارتین را فراموش نکنید و ما را هم در وب سایت و هم در کانال آپارات اسمارتین دنبال کنید.

منبغ: اسمارتینSLASH GEAR