چند سالی است که میانگین مطالعه در ایران به طور زیادی کاهش یافته تا جایی که بعضی از آمار ها نشان می دهند که میانگین مطالعه ایرانیان در روز تنها ۱۳ دقیقه است! این خبر بسیار بدی برای ما ایرانیان است. دلیل بدی این اتفاق هم این است که با پایین آمدن میزان مطالعه، بچه های امروزی ما از اطلاعات عمومی کمتری برخوردار باشند و فقط فکر و ذکرشان فضای مجازی، بازی های کامپیوتری و چیز هایی غیر مفیدی از این قبیل باشد. حالا یکی از توسعه دهندگان اپلیکیشن به نام سید امیر حسین فقهی آمده و اپلیکیشنی موبایلی به نام خوندنی ساخته است تا بتواند این مشکل را حل کند. برای خواندن ادامه مطلب، با ما همراه باشید.

اپلیکیشن خوندنی اپلیکیشنی برای پیشنهاد کتاب است و شعار آن (خوندنیتو پیشنهاد بده!) است. نحوه کارکرد این اپلیکیشن به این شکل است که شما در اپلیکیشن ثبت نام یا اگر حساب کاربری دارید ورود می کنید. سپس وارد صفحه اصلی خوندنی می شوید و می توانید پیشنهادات بقیه کاربران را ببینید، برای آن ها نظر بگذارید، آن ها را لایک یا دیسلایک کنید و یا گزارش مشکل آن پیشنهاد را به سازنده بدهید.

یکی دیگر از قسمت های این اپلیکیشن، قسمت جستجو است. یعنی شما می توانید در بین پیشنهادات کاربران جستجو کنید و کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید.

در قسمت بعدی که مهم ترین بخش این اپلیکیشن است، می توانید یک کتاب را پیشنهاد دهید. اول نام کتاب را می نویسید، سپس توضیح کوتاهی در مورد آن کتاب می دهید، سپس نام نویسنده را مشخص می کنید و در اخر هم می توانید یک عکس از کتاب را همان موقع با دوربین بگیرید یا از گالری خود انتخاب کنید.

در قسمت آخر هم در بالای صفحه ی اصلی علامت بیشتر یا سه خط قرار دارد که وقتی روی آن کلیک کنید می توانید عکسی برای خود انتخاب کنید، از حساب کاربری خود خروج کنید و راه های ارتباطی با سازنده را مشاهده کنید.

وقتی از توسعه دهنده یا همان سازنده اپلیکیشن خوندنی، سید امیر حسین فقهی پرسیدم:

هدف شما از ساخت خوندنی چیست؟

پاسخ داد:

هدف من از ساخت خوندنی، بالا بردن سطح مطالعه در ایران است. البته فقط این نیست که مردم بیایند و کتاب پیشنهاد بدهند، باید کتاب را بخوانند و بعد پیشنهاد بدهند تا ثابت کنند به مطالعه اهمیت می دهند.

در ادامه نیز می توانید تصاویری از محیط این اپلیکیشن را تماشا کنید:

[foogallery id=”1789″]

اپلیکیشن خوندنی با رابط کاربری ساده و در عین حال کاربردی و دیزاین زیبای خود می تواند آینده ای خوب داشته باشد و بتواند مردم ایران را بیشتر به مطالعه نزدیک کند. خوندنی اپلیکیشنی نیست که ما بتوانیم به راحتی آن را از دست بدهیم. اپلیکیشن خوندنی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در دسته کتاب ها و منابع کافه بازار به طور رسمی منتشر شد و می توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه آن شده و آن را دانلود کنید:

بیشتر بخوانید:

منبع: اسمارتین

اشتراک گذاری:

۰ / ۵. ۰