انیمیشن کوتاه Heart of a Lio (قلب لئو) شکست های بزرگ لیونل مسی، یکی از بهترین ستاره های تاریخ فوتبال و مقابله ی او با آن ها را نشان می دهد که به آن ها غلبه می کند و پیروز می شود. جمله ای در این انیمیشن گفته می شود که شاید یکی از حماسی ترین جمله های تاریخ است: (وقتی رویا داشته باشی، هیچ چیز جلودارت نیست) برای معرفی و آشنایی با این انیمیشن انگیزشی، با اسمارتین همراه باشید.

وظیفه ساخت این انیمیشن به عهده استودیو Gizmo بود. Gizmo به سفارش شرکت Gatorade، وظیفه ساخت این انیمیشن که کمی هم جنبه تبلیغاتی دارد را در ایام جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را دریافت کرد تا مروری از تلخی و شیرینی های زندگی لیونل مسی را در چند دقیقه، به صورت خلاقانه به ما نشان دهد.

برای مثال صحنه ی اول این انیمیشن که بسیار زیبا و خلاقانه طراحی شده است، می خواهد این را نشان بدهد که لیونل مسی از همان اول آنقدرعشق فوتبال در وجودش بوده است که با اولین قطره اشکش بعد متولد شدن، می تواند روپایی بزند که بسیار صحنه ای شیرین در این انیمیشن است. هرکس در لحظه ی اول او را می دید با خود می گفت آخر این کوچولو که کاری بلد نیست. ولی مهارت همین کوچولو آنقدر زیاد بود که مدیران تیم بارسلونا اسپانیا را، انگشت به دهان کرد و این اتفاق باعث شد که تیم بارسلونا هزینه درمان رشد نکردن هورمون های او را پرداخت و بتواند قلب او را برای پیوستن به تیم بارسلونا، به دست آورد.

به وضوح می توان در این انیمیشین مشاهده کرد که سازندگان انیمیشن بسیار به جزئیاتی از قبیل چهره لیونل مسی، اتفاقات تلخ و شیرین در زندگی لیونل مسی و… از زندگی لیونل مسی توجه کرده اند که توانسته اند انیمیشنی به این زیبایی بسازند. حتی جزئیاتی که سازندگان به طور طنز از آن ها در این انیمیشن استفاده کرده اند بسیار جالب و بامزه هستند. در قسمت هایی هم از انیمیشن، از عناصر جالبی استفاده شده است که فقط افراد تیزبین متوجه آن ها می شوند. مانند زمانی که کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی تیم یوونتوس در بازی شاهکار ال کلاسیکو سال ۲۰۱۷، زمانی که مسی لباسش را به رخ هواداران تیم حریف، یعنی رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو کشید.

حالا لیونل مسی در تیم بارسلونا موفق به کسب افتخارات بزرگی شده بود و به فینال جام جهانی هم بسیار امیدوار بود. ولی این همان زمانی بود که دوباره لیونل مسی را روبه ناکامی کشاند. شوت فوق العاده ای که با وزش باد فوت خدای فوتبال، توپ از کنار دروازه رد و به بیرون رفت و در آخر تیم آرژانتین در برابر تیم آلمان ناکام ماند. حالا مسی سوژه تمام رسانه ها شده بود. این همان زمانی بود که کودکی او به سراغ او آمد و همان جمله را که در نا امیدی هایش به کودکی اش گفته بود، حالا کودکی اش به او گفت و آن چیزی نبود جز جمله فوق العاده و زیبای: (when you have a dream to chase, nothing can stop you). به معنی وقتی رویایی داری، هیچ چیز جلودارت نیست، و این بود اصلی ترین پیام این انیمیشن که بعد از این پیام، مسی به اوج بر می گردد و با هواپیما از دستان خدای فوتبال می گذرد.

 تماشا در آپارات


Heart of a Lio (قلب لئو) یکی از سرگرم کننده ترین و انگیزشی ترین انیمیشن ها کوتاه تاریخ است که به خلاقانه ترین شکل توسط استودیو Gizmo به ساخت رسیده است. امیدوارم از معرفی این انیمیشن لذت برده باشید. اسمارتین را فراموش نکنید و نظرات خود را درباره ی این انیمیشن کوتاه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: اسمارتین