در شب گذشته اولین مسابقه مرحله رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ بین دو تیم تاتنهام و آژاکس در ورزشگاه Tottenham Hotspur Stadium برگزار شد و آژاکس که تیم مهمان بود توانست با نتیجه ۱ – ۰ برنده مسابقه شود و نشان دهد که این هلندی ها برای قهرمانی آمده اند. برای خواندن ادامه مطلب، با ما همراه باشید.

حالا می خواهیم در این مطلب خلاصه ای از اتفاقات و نتایج بازی را برای شما در اسمارتین نشان دهیم:

ترکیب دو تیم:

تاتنهام:

مربی : مائوریسیو پوچتینو

لوریس – آلدروایرد – تریپیر- سانچس – فرتونگن – وانیاما – روس – اریکسن – دله آلی – لوکاس مورا – یورنته

آژاکس:

مربی: اریک تن هاگ

آژاکس: اونانا – ولتمن – دی لیخت – فن دیبیک – تاگلیافیکو- نرس – تادیچ – دی یونگ – بلیند – شونه – زیاش

خلاصه بازی:

دقایق اولیه نیمه اول: بازی در دقایق اولیه شامل اتفاقات خاصی نبود و آژاکس بیشتر از تاتنهام صاحب توپ شده بود و بازی را کنترل می کرد.

دقیقه ۱۵: در دقیقه ۱۵ هلندی ها توانستند در صحنه ای مشکوک به آف ساید با پاس عالی توی عمق حکیم زیاش و ضربه نچندان محکم دونی فن د بیک توپ را به گوشه دروازه بچسباند و هوگو لوریس را مغلوب کند تا اریک تن هاگ و تیمش بازی را با نتیجه ۱ – ۰ عقب بیافتند.

دقیقه ۲۴: در دقیقه ۲۴ بازی هلندی ها توانستند با درصد بالای صاحب بودن توپ به یک موقعیت حمله دیگر با پاس دوشان تادیچ و دوباره ضربه ای از دونی فن د بیک دست پیدا کنند که با مهار خوب هوگو لوریس به نتیجه نرسید.

دقیقه ۲۵: درست دو دقیقه بعد، نزدیک بود ارسال تریپیه روی یک ضربه ایستگاهی برای فرناندو یورنته کار را به تساوی برساند ولی ضربه سر او با کمی فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت و خیال اریک تن هاگ و شاگردانش را راحت کرد.

دقیقه ۳۹: هردو تیم به حملات خود ادامه می دادند تا اینکه در یک صحنه برخورد بین فرتونگن و آلدروایرلد، فرتونگن دچار مصدومیت در ناحیه سر شد تا مائوریسیو پوچتینو مجبور به تعویض او با موسی سیسوکو شود.

دقایق پایانی نیمه اول: تاتنهامی ها به حملات خود ادامه دادند و توانستند دو موقعیت خوب ایجاد کنند که مهمترین آن ها ضربه سر آلدروایرلد بود که با فاصله ای کم از بالای دروازه رد شد و نیمه اول به سود آژاکس به پایان رسید تا هلندی ها با پیروزی نیمه اول را به پایان برسانند.

دقایق اولیه نیمه دوم: تاتنهامی ها به حملات خود ادامه دادند ولی باز هم اشتباه یورنته و برخورد ضربه دله آلی باعث شد که تاتنهامی ها نتوانند بازی را به تساوی برسانند.

دقیقه ۴۷: آژاکس هم که خیلی وقت بود در حال دفاع بود، در دقیقه ۴۷ استارت یک ضد حمله خوب را زد ولی ضربه تالیا فیکو از کنار دروازه هوگو لوریس به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: در این دقایق تاتنهامی ها در حال استفده از ضد حملات بودند که در موقعیتی خوب لوکاس مورا ارسال خوبی را برای یورنته ساخت که او نتوانست از این موقعیت خوب استفاده کند.

دقیقه ۷۸: آژاکس توانست در دقیقه ۷۸ به موقعیت خوبی برای زدن گل دوم دست پیدا کند ولی آن ها این موقعیت را از دست دادند. نرس ضربه ای عالی به سمت دروازه زد که لوریس نمی توانست آن را مهار کند ولی توپ به تیر خورد و باعث شد که آزاکس نتواند به گل دوم دست پیدا کند.

دقایق پایانی نیمه دوم: در دقایق پایانی بازی هم شاگردان پوچتینو با وجود تلاش هایی که کردند نتوانستند نتیجه بازی را به سود خود کنند و در آخر هلندی ها توانستند بازی رفت را در زمین تاتنهام ۱ – ۰ به سود خود کنند تا یک قدم دیگر به فینال لیگ قهرمانان اروپا نزدیکتر بشوند.

در ادامه می توانید خلاصه ای ویدیویی از بازی را تماشا کنید:

تماشا در آپارات اسمارتین

بیشتر بخوانید:

منبع: اسمارتین

نویسنده: