خاطره نامه اسمارتین: تعریف خاطرات ما برای شما

8
100

خاطره نامه مطلبی است که اسمارتین در نظر داشت چیزی با این نام افتتاح کند. اکنون اسمارتین این قسمت را افتتاح کرده است و در این مطلب به اولین قسمت آن می پردازیم.

در خاطره نامه اتفاقات جالب یا مهم را که برای ما اتفاق می افتد را با شما به اشتراک می گذاریم که ممکن شود لذتی که ما از این اتفاق برده ایم، شما هم از آن لذت سهمی داشته باشید. برای خواندن اولین قسمت خاطره نامه  اسمارتین، با ما همراه باشید.

موضوع: کلاس حرفه آموزی در دبیرستان

در این قسمت می خواهیم خاطره ای از کلاس حرفه آموزی من در دبیرستان برایتان تعریف کنم. در روز های پنجشنبه در دبیرستان من کلاسی برگذار می شود به اسم حرفه آموزی که در آن به دانش آموزان یاد می دهند که چطور خود را برای مراحل شغلی خود آماده کنیم که به نظر من کلاس خوبی است که از حالا به نوجوانان یاد می دهند که وسایلی اختراع کنند و ابداعات نوآورانه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

در جلسه اول این کلاس قرار شد که پروژه ای تحت عنوان ابداعات و اخترعات نوآورانه خود را به کلاس بیاوریم و آن را با معلم و بقیه ی کلاس و دوستانمان به اشتراک بگذاریم. من با خودم فکر کردم که چه پروژه ای را برای کلاس ببرم. بعد به ذهنم زد که چرا اسمارتین را برای پروژه این هفته نبرم؟ هم یک ابداع جدید و خاص در ایران است، هم یک اختراع است و هم یک ابداع نوآورانه که مشابه آن در ایران پیدا نمی شود.

فردای آن روز به دبیرستان رفتم و قبل از کلاس رفتم از دفتر مدرسه لپ تاپ را قرض گرفتم و سایت را در آن بارگیری (دریافت) کردم. به کلاس که رفتیم بچه های دیگر ابداعات و اختراعاتشان را به نمایش گذاشتند و آن ها را در حضور دبیر و بچه ها امتحان می کردند. نکته ی جالب در این جا بود که تمام بچه ها وسیله هایی دست ساز مثل ماشین یا قایق ساخته بودند در حالی که من تنها کسی بودم که ابداعی داشتم که در ایران نمونه ای ندارد و برای سرگرمی کودکان و نوجوانان است. در آخر من کارت امتیازی ۱۰ امتیازی به خاطر ابداع اسمارتین دریافت کردم و اسمارتین جز طرح های خوب کلاس حساب شد.

مهم تر از تمام این افتخارات و ابداعاتی که من و تمام دوستانم داشتیم، دوستی بود که ما با هم داشتیم و داریم و خواهیم داشت. دوستی از همه چیز مهم تر است و دوستی است که جهان و ابداعات و اختراعات ما را می سازد و همین بود که این خاطره را برای من و دوستانم شیرین کرد.

امیدوارم که از اولین خاطره نامه اسمارتین لذت برده باشید و توانسته باشیم لذتی که خودمان از این خاطره برده ایم شما هم برده باشید. شما کودکان و نوجوانان بدانید که دوستی را از دست ندهید، زیرا یکی از پله های موفقیت شما ایده هایی است که از اجتماع و دوستانتان می گیرید و یاد می گیرید که انسان خوبی باشید و تنبلی درونتان (که در تمام انسان ها وجود دارد) که شما را از پیشرفت باز می دارد از بین ببرید.

8
دیدگاه بگذارید

avatar
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظراتی با بیشترین رای موافق
امیر بامدادی تنها
مهمان
امیر بامدادی

خوب نبود

علی جواد محب
مهمان
علی جواد محب

قبول دارم

علی جواد محب
مهمان
علی جواد محب

بد نبود خیلی خوب نبود کلا یه حالی بود

علیرضا شاه زیدی
نویسنده

بنظرم خیلی صادقانه بود