میخوام راجب تجربه ام از کتاب شفای زندگی نویسنده لوییز هی بگم که تو دوران رشدم نه تنها کمکم کرد بلکه باهام زندگی کرد.هروقت یکی از اطرافیانم به مشکل برمیخوره یکی از جمله هایی که میگم“هی کتاب شفای زندگیو همین حالا شروع کن به خوندن”

از همون  اول که شروع کردم به خوندن کتاب دید وسیعی نسبت به خودم پیدا کردم چون بهم این رو یاد داد که ما با فکر هامون زندگی میکنیم و فکر ها تغییر میکنند!

از همون موقع که شروع کردم
به خوندنش انگار واقعا لوییز داشت 
با من راجب کاربرد زندگی و نقش من در اون صحبت میکرد.

کتاب شفای زندگی به نویسنده گی لوییز هی تا عمق مارو شرح میده شاید با اولین دیدار با کتاب فکر کنیم که یک کتاب فلسفی و سنگین هست و هیچ جذابیی نداره اما شاید باورتون نشه این کتاب زنده هست!

یکی از چیز های مهمی که به من یاد داد رهایی از گذشته

همه ی ما انسان ها خطاهایی در زمان گذشته زندگیمون داریم که هیچوقت ولمون نمیکنند و بیشتر مواقع در تصمیمات الانمون هم تاثیر میزاره و حال ذهنمون رو ناراحت و افسرده میکنه .

کار هایی که در گذشته کردیم و افرادی که در گذشته امون بودند یکی از چیز هایی هست که مارو همیشه ازار میده و خودم هم یکی از اونها بودم ولی فهمیدم “برای رهایی از گذشته باید مشتاق عفو و بخشش باشیم”باید به هم کمک کنیم تا از خطاهای هم بگذریم و به هم یاد بدیم که روش درست رو انتخاب کنیم حتی بین بد و بدتر, بد رو انتخاب کنیم .برای این فرد رو ببخشیم که ازادش کنیم از ذهنمون واز زندگیمون و از خودمون .

هرکسی که کتاب های لوییز هی را خونده باشه متوجه تغییرات در زندگیش میشه راستش رو بخواین این کتاب معجزه نمیکنه نه اشتباه نکنید لوییز هی جادوگر نیست

درواقع این خود ما هستیم که معجزه میکنیم .این کتاب در سال ۱۹۸۴ میلادی منتشر شده و به سرعت در جهان چشمگیر شده وجز کتاب های مهم برای الهام بخش زندگی هست .این کتاب درواقع جوری هست که انگار ما سر جلسه ای با لوییز هی هستیم و هرکدوم از صحبت هاش بنا بر ما و فرد خودمون نوشته شده .

لوییز هی جادوگر نیست!

لوییز در قسمت های اولی کتاب راجب فلسفه خودش از زندگی صحبت میکنه و در ادامه به ما توضیح میده که چطور فکری که الان میکنیم اینده مارو شکل میده و بهمون یاد میده برای ادامه زندگی چیکار کنیم و قدر بخشش و توانایی رو میده و مارو از هر درد جسمی دور میکنه.شاید باورتون نشه اما لوییز هی با سرطان جنگیده ولی یکم متفاوت یعنی بدون شیمی درمانی و با تفکر و قدرت ذهن خودش رو شفا داده باید اینو بگم بهتون که اون یک جادوگر یا یک ادم با قدرت های ماورایی نیست ایشون  یکی مثل ما هست ولی با این تفاوت که باور داره به خودش و زندگی.

قسمتی از کتاب شفای زندگی

نخستین سخنرانیم را خوب به یاد می اورم به محض پایین امدن از جایگاه سخنرانی به خود گفتم:لوییز عالی بود به عنوان اولین سخنرانی کار توب ی نظیر بود اگر پنج یا شش سخنرانی دیگر بکنی سخنرانی ماهر و کارآزموده  می شوی .

چند ساعت بعد به خود گفتم:فکر میکنم می توانستیم چند چیز را عوض کنیم .بیا این نکته و ان نکته را تعدیل کنیم .اما ابدا زیر بار اینکه از خود انقاد کنم نرفتم.

اگر به محض پایین آمدن از جایگاه شروع می کردم به سرزنش خودم و می گفتم:سخنرانی وحشتناک بود و اینجا و آنجا این اشتباهها را کردی.موجب هلاک دومین سخنرانیم می شدم.اما دومین سخنرانیم بهتر از نخستین سخنرانیم شد و در ششمین سخنرانی احساس کردم که سخنرانی ماهر و کارازموده ام.

چرا باید کتاب شفای زندگیو بخونیم؟

این کتاب پر هست از ایده ها برای میلیون ها کاربر در جهان.درواقع این کتاب بهتون میفهمونه که هیچکسی جز شما نمیتونه زندگیتون رو بهتر کنه.

این کتاب تنها مختض افرادی نیست که در تلاش برای بهتر شدن روند زندگیشون هست در واقع این کتاب کمک میکنه افراد موفق هم به سلامت زندگیشون فکر و تلاش کنند.این کتاب رابطه ذهن و جسم رو برای همه شرح میده و به یاد گیری سیستم ذهن کمک میکنه.این کتاب در موفقیتم ,شکست هام, نوشته هام , زندگیم , ادم های اطرافم و ذهنم کمک زیادی کرد و همچنان هم کمک میکنه امیدوارم این کتاب نقش بزرگی در زندگی شما داشته باشه.

و من هم در لایتنهای حیاتم ,
انجا که وجود دارم عالی هستم 
 میکشوم تا کمک کنم برای خودم و دیگران:)

دوست اسمارتینی

  • اگه از این مطلب لذت بردی و یچیزی یاد گرفتی حتما حتما نظرت رو در موردش برای ما بنویس
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (: